FTC برای ممنوعیت سود متا از داده های کودکان اقدام می کند

بین خطوط

فیسبوک قبلاً دو بار با FTC بر سر نقض حریم خصوصی توافق کرده است. اولین تخلف به سال 2012 برمی گردد و ادعا می کند که فیس بوک کاربران را در مورد میزان کنترل آنها بر روی داده های شخصی خود گمراه کرده است. فیس بوک موافقت کرد که برای رفع این اتهامات در سال 2019 5 میلیارد دلار جریمه بپردازد. این دستور در سال 2020 نهایی شد.

در سال 2020، فیسبوک پس از رسوایی کمبریج آنالیتیکا، با 5 میلیارد دلار جریمه مدنی با FTC موافقت کرد. بر اساس این توافق، غول فناوری با ارزیابی‌های مستقل برنامه حفظ حریم خصوصی به‌روزرسانی شده خود موافقت کرد.

به گفته FTC، آخرین تخلفات ادعایی پس از بررسی توسط یک ارزیاب مستقل که “چندین شکاف و ضعف در برنامه حریم خصوصی فیس بوک” را پیدا کرد که “خطرات قابل توجهی برای عموم” ایجاد کرد، ظاهر شد.

سخنگوی متا در پاسخ به پیشنهاد FTC اندی استون آن را یک «شلیک سیاسی» خواند و آژانس را به تلاش برای «غصب اختیارات کنگره برای تعیین استانداردهای صنعتی» متهم کرد.

خط پایین

متا 30 روز فرصت دارد تا این یافته های جدید را به چالش بکشد، پس از آن آژانس تصمیم خواهد گرفت که آیا به روز رسانی دستور 2020 “به نفع عمومی است یا با تغییر شرایط واقعی یا قانونی توجیه می شود.”