ChatGPT در مدارس و استخراج در اعماق دریا

تنها چند روز پس از اینکه OpenAI ChatGPT را در اواخر نوامبر 2022 حذف کرد، ربات چت به طور گسترده به عنوان یک ابزار رایگان مقاله نویسی و تست زنی محکوم شد که تقلب را به طرز خنده داری آسان می کرد.

مدارس به سرعت دسترسی به وب‌سایت OpenAI را مسدود کردند، در حالی که چندین دانشگاه پیشرو بیانیه‌هایی صادر کردند که به دانش‌آموزان درباره استفاده از ربات چت برای تقلب هشدار دادند.

این وحشت اولیه قابل درک بود. ChatGPT می تواند به سؤالات پاسخ دهد و متنی نرم و با ساختار تقریباً در هر موضوعی، از نظریه ریسمان گرفته تا شکسپیر، تولید کند. اما سه ماه بعد، چشم انداز بسیار کمتر تیره و تار است. داستان را کامل بخوانید.

-ویل داگلاس بهشت

قطعه ویل از شماره چاپ آموزش آینده ما است. اگر قبلا این کار را نکرده اید، می توانید اشتراک در به بررسی فناوری MIT از تنها 80 دلار در سال.

این “سیب زمینی” در اعماق دریا می تواند آینده معدن برای انرژی های تجدید پذیر باشد

اخیراً اخبار مربوط به استخراج معادن در اعماق اقیانوس سر و صداهای فزاینده ای به گوش می رسد. طرفداران می گویند که نقاط خاصی در کف اقیانوس می تواند منبع کلیدی برخی از فلزاتی باشد که ما برای ساخت باتری ها و سایر فناوری هایی که برای مقابله با تغییرات آب و هوایی ضروری است، نیاز داریم.

اما اینکه آیا تلاش‌های تجاری باید انجام شوند یا خیر، منبع مناقشه فزاینده‌ای است: عدم قطعیت زیادی در مورد اینکه چگونه ممکن است بر اکوسیستم‌ها تأثیر بگذارند، و سیاست‌های زیادی در بازی وجود دارد.