Apple TV+ سیاره ماقبل تاریخ را با نقاشی های دیواری عظیم دایناسورها به تصویر می کشد

سیاره ماقبل تاریخ Apple TV+ از جلوه های بصری و جدیدترین تحقیقات دیرینه شناسی استفاده می کند تا به بینندگان نشان دهد دایناسورها در ۶۶ میلیون سال پیش چگونه زندگی می کردند.

این سرویس پخش همان رویکرد هنر با علم را پیش از راه‌اندازی فصل دوم نمایش در روز دوشنبه در پیش گرفت و از دیوید پوپا هنرمند منظره‌ساز برای ایجاد نقاشی‌های دیواری که موجودات را در مناطقی که زمانی در آن زندگی می‌کردند به تصویر کشید.

پوپا به Adweek گفت: «در کودکی در روز تولدم با پدرم مدرسه را ترک می‌کردم و به موزه تاریخ طبیعی در شهر نیویورک می‌رفتم، جایی که بزرگ شدم. «ورود به سالن‌های آن و شگفت‌زده شدن از دایناسورها تخیل من را مانند چیزهای بسیار کمی برانگیخت. من فقط خوشحالم که همچنان آن آتش را برای دیگران زنده نگه می دارم.»

پوپا قبل از اینکه اپل تی‌وی پلاس به او نزدیک شود، سریالی را برنامه‌ریزی کرده بود که بر ایده کشف فسیل‌های حیوانات منقرض شده متمرکز بود، که دقیقاً همین را برای کمپین راه‌اندازی آن می‌خواست. او نقاشی‌های دیواری غول‌پیکر Tyrannosaurus rex، triceratops و Hatzegopteryx را بر اساس آخرین یافته‌ها در مورد ظاهر هر گونه ساخت.

پوپا گفت: «کاری که ما سعی کردیم انجام دهیم این بود که از کلیشه‌ها و موجودات هیولایی که می‌توان برخی از دایناسورها را به عنوان شخصیت‌هایی تجسم کرد، دور کنیم. “این در پرتره های نشان داده شده منعکس می شود. به عنوان مثال، پرتره ظریف و در عین حال باشکوه تی رکس یا بافت سنگی باورنکردنی تری سراتوپ که از پوست بافت غنی او تقلید می کند.

تکمیل هر اثر بیش از 12 ساعت طول کشید و با استفاده از همان موادی که تصور می‌شد در اولین نقاشی‌های غار استفاده می‌شد، ساخته شد، مانند پوسته‌های زمین، زغال چوب و گچ محلی، به‌علاوه آبی که از این منطقه تامین می‌شد. این آثار تنها با پهپاد قابل مشاهده هستند و پوپا تصاویر و ویدئوهای پروژه را در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته است.

پوپا گفت: “الهام بخش من برای اتخاذ این رویکرد به هنرهای اکو طبیعی، تمایل به غوطه ور شدن کامل در زیبایی و رازهایی بود که طبیعت می تواند ارائه دهد.” استفاده از مواد طبیعی و زودگذر به من این امکان را می دهد که آن دیالوگ را داشته باشم، درست مانند نقاشان اولیه غارها در هزاران سال پیش، و می تواند به من در ساختن این روایت کمک کند.

هر کدام در زیستگاه‌هایی که دایناسورها در آن زندگی می‌کردند ساخته شد، با T. rex در موآب، یوتا، هتزگوپتریکس در جزیره‌ای دورافتاده در فنلاند بومی پوپا، و تری سراتوپ‌ها در منطقه غنی از فسیل دورست، انگلستان معروف به ساحل ژوراسیک.

پوپا گفت: «این رویکرد هنرهای زیست محیطی طبیعی کاملاً با مضامین کاوش شده در سیاره ماقبل تاریخ مطابقت دارد و به من این امکان را داد که برخی از دایناسورهای باورنکردنی را که در سری جدید ارائه شده اند به روشی منحصر به فرد زنده کنم. جالب اینجاست که مواد خام و رنگدانه‌هایی که من استفاده می‌کنم همان است که میلیون‌ها سال پیش، زمانی که دایناسورها روی سیاره پرسه می‌زدند، به وفور وجود داشت.