فناوری همه گیر متخصصان بهداشت عمومی را کنار گذاشت. در اینجا آمده است که چرا باید تغییر کند.

سوزان لاندو ، استاد دانشگاه تافتز در زمینه امنیت سایبری و علوم رایانه ، نویسنده این مقاله است مردم بشمارند ، کتابی در مورد چگونگی و چرایی ایجاد برنامه های ردیابی تماس. او همچنین مقاله ای در علوم پایه هفته گذشته با این استدلال که فناوری جدید برای حمایت از سلامت عمومی باید به طور کامل مورد بررسی قرار گیرد تا راه هایی را که ممکن است بر بی عدالتی و نابرابری های موجود در جامعه افزوده شود ، مورد بررسی قرار دهد.

لاندو می نویسد: “این همه گیری آخرین انسانی نیست که مردم با آن روبرو می شوند.”

این مصاحبه برای وضوح فشرده و ویرایش شده است.

از زمان راه اندازی برنامه های کووید ، به ویژه در مورد نحوه عملکرد متفاوت یا بهتر آنها ، چه آموخته ایم؟

تکنسین هایی که روی این برنامه ها کار می کردند واقعاً مراقب بودند که مطمئن شوند با اپیدمیولوژیست ها صحبت می کنند. چیزی که آنها احتمالاً به اندازه کافی به آن فکر نکرده بودند این بود: این برنامه ها در افرادی که از قرار گرفتن در معرض بالقوه در معرض کووید مطلع شدن تغییر می کند. آنها قصد دارند تحویل را تغییر دهند [public health] خدمات. این مکالمه ای است که اتفاق نیفتاد.

به عنوان مثال ، اگر سال گذشته اخطار دریافتی را دریافت می کردم ، با پزشک خود تماس می گرفتم ، او می گفت: “من می خواهم شما برای آزمایش کووید آزمایش شوید.” شاید من خودم را در اتاق خواب منزوی می کردم و شوهرم برایم غذا می آورد. شاید من به سوپرمارکت نروم. اما به غیر از این ، چیز زیادی برای من تغییر نمی کند. من اتوبوس رانندگی نمی کنم من کارگر خدمات غذا نیستم. برای آن دسته از افراد ، دریافت اعلان مواجهه واقعا متفاوت است. شما باید خدمات اجتماعی برای کمک به آنها داشته باشید ، چیزی که بهداشت عمومی از آن اطلاع دارد.

سوزان لاندو
سوزان لاندو

عکس دوره ای

در سوئیس ، اگر اعلان مواجهه دریافت کنید و اگر ایالت بگوید “بله ، باید قرنطینه کنید” ، آنها می پرسند “شغل شما چیست؟ آیا می توانید در خانه کار کنید؟ ” و اگر نه بگویید ، دولت با حمایت مالی وارد خانه می شود. این زیرساخت های اجتماعی را برای پشتیبانی از اعلان مواجهه ایجاد می کند. اکثر مکانها چنین نشد – برای مثال ایالات متحده.

اپیدمیولوژیست نحوه گسترش بیماری را مطالعه می کند. سلامت عمومی [experts] ببینید چگونه از مردم مراقبت می کنیم و آنها نقش متفاوتی دارند.

آیا راه های دیگری وجود دارد که برنامه ها می توانند متفاوت طراحی شوند؟ چه چیزی می تواند آنها را مفیدتر کند؟

من فکر می کنم مطمئناً استدلالی وجود دارد که 10 of از برنامه ها واقعاً مکان را جمع آوری می کنند و فقط برای اهداف پزشکی برای درک شیوع بیماری استفاده می شود. وقتی در ماه مه و ژوئن 2020 با اپیدمیولوژیست ها صحبت می کردم ، آنها می گفتند: “اما اگر من نتوانم تشخیص دهم که کجا گسترش می یابد ، آنچه را که باید بدانم از دست می دهم.” این یک مشکل مدیریتی توسط گوگل و اپل است.

همچنین این مسئله وجود دارد که چقدر م thisثر است. که با موضوع حقوق صاحبان سهام ارتباط دارد. من در یک منطقه روستایی زندگی می کنم و نزدیکترین خانه به من چند صد پا فاصله دارد. من قصد ندارم یک سیگنال بلوتوث از تلفن شخص دیگری دریافت کنم که منجر به اعلان نوردهی شود. اگر اتاق خواب من درست در مقابل اتاق خواب آپارتمان مجاور باشد ، اگر شخص همسایه مریض باشد ، می توانم دسته ای از اعلان های نوردهی دریافت کنم – سیگنال می تواند از دیوارهای چوبی عبور کند.

چرا حریم خصوصی برای طراحان برنامه های ردیابی تماس بسیار مهم شد؟

جایی که بوده اید واقعاً آشکار است زیرا چیزهایی را نشان می دهد مانند اینکه با چه کسی خوابیده اید یا اینکه آیا بعد از کار در بار توقف می کنید. این نشان می دهد که آیا شما پنجشنبه ها ساعت هفت به کلیسا می روید اما هیچ وقت دیگر به کلیسا نمی روید ، و معلوم می شود که الکلی های گمنام در آن زمان در کلیسا ملاقات می کنند. برای کارگران حقوق بشر و روزنامه نگاران ، بدیهی است که ردیابی افرادی که با آنها بوده اند بسیار خطرناک است ، زیرا منابع آنها را افشا می کند. اما حتی برای بقیه ما ، که شما وقت خود را با آنها می گذرانید – نزدیکی مردم – یک امر بسیار خصوصی است.

“کاربر نهایی مهندس نیست … عموی شماست. خواهر بچه ات است و شما می خواهید افرادی داشته باشید که نحوه استفاده مردم از چیزها را درک کنند. “

سایر کشورها از پروتکلی استفاده می کنند که شامل ردیابی مکان بیشتری است – برای مثال سنگاپور.

سنگاپور گفت: “ما از اطلاعات شما برای موارد دیگر استفاده نمی کنیم.” سپس آنها آن را تغییر دادند و از آن برای اهداف اجرای قانون استفاده می کنند. و این برنامه که به صورت داوطلبانه شروع به کار کرد ، اکنون برای ورود به ساختمانهای اداری ، مدارس و غیره مورد نیاز است. چاره ای نیست جز اینکه دولت بداند با چه کسی وقت می گذرانید.

من در مورد افکار شما در مورد درسهای بزرگتر برای ایجاد فناوری عمومی در بحران کنجکاو هستم.

من در زمینه امنیت سایبری کار می کنم و در این زمینه زمان زیادی طول کشید تا بفهمیم در انتهای دیگر یک کاربر وجود دارد و کاربر مهندسی نیست که در Sun Microsystems یا Google در گروه امنیتی نشسته است. عموی شماست. خواهر بچه ات است و شما می خواهید افرادی داشته باشید که نحوه استفاده مردم از چیزها را درک کنند. اما این چیزی نیست که مهندسان برای انجام آن آموزش ببینند – این کاری است که افراد بهداشت عمومی یا دانشمندان علوم اجتماعی انجام می دهند ، و این افراد باید بخشی جدایی ناپذیر از راه حل باشند.