فعال کردن تکرار بعدی اینترنت: متاورژن

به نظر من این زنجیره فناوری است که در حال تکامل است که آینده را شکل خواهد داد. وقتی پرسیدید «شرکت‌ها الان در آنجا چه می‌کنند»، فکر می‌کنم به Walmart اشاره کردید. چیزی که من می بینم این است که بسیاری از شرکت هایی که علاقه مند به کاوش در متاورس هستند، می خواهند اختلال را پیش بینی کنند. آن‌ها می‌خواهند عمیقاً بفهمند فرصت‌ها چیست، چه خطراتی دارد و چه معنایی برای کسب‌وکارشان دارد و چگونه به طور استراتژیک درگیر شوند، یاد بگیرند، آزمایش کنند و بیاموزند، اما همچنین از درگیر شدن با متاورس مقداری ارزش پایدار به دست آورند.

بنابراین آنها به جای اینکه فقط در حاشیه بنشینند، سعی می کنند نقش خود را کشف کنند. برای بسیاری از آنها، این واقعاً ناشی از این واقعیت است که کاربران جوان، حدود 80 درصد از آنها می گویند که با بازی بزرگ شده اند و خود را گیمر می دانند. من نمی توانم صبر کنم تا TL بیشتر در این مورد صحبت کند، اما از بسیاری جهات در مورد دسترسی به نسل بعدی مصرف کنندگان، نسل بعدی کاربران، و ایجاد و تقویت این وفاداری با آنهاست. و بنابراین بسیاری از برندها، بسیاری از شرکت ها، به همین دلیل وارد دنیای متاورزی می شوند. اما همچنین در سمت سازمانی، با متاورس آزمایش می‌کنند زیرا می‌خواهند ببینند که چگونه می‌تواند کارایی را افزایش دهد، چگونه می‌تواند همکاری بهتری را ایجاد کند. بنابراین، این چیزی است که ما در حال حاضر می بینیم.

لورل: خوب، این عالی است. در آن خط همکاری TL، ما در حال بحث در مورد متاورز در چارچوب کسب و کار هستیم، اما عنصری از جامعه وجود دارد که ردیابی آن بسیار عمیق در تاریخ اینترنت است. پس ما اکنون در جدول زمانی تاریخی محیط های مجازی کجا هستیم؟

TL: بله، شنیدن بازتاب های دنیز واقعاً فوق العاده است. من واقعاً دو نکته را در مورد اینترنت مکان و اینترنت مالکیت در آنجا دریافت کردم زیرا در واقع این دو موضوع به اولین روزهای شبکه های آنلاین برمی گردد که به آن MUD، ابعاد چند کاربره، نوعی متن مبتنی بر متن، چند کاربره می گفتند. فضاهای بازی اگر می توانید باور کنید، آنها در واقع در اواخر دهه 70 به وجود آمدند. بنابراین، ما در واقع نسخه‌هایی از این افراد را برای چندین دهه به صورت آنلاین برای بازی، ایجاد، برقراری ارتباط و ایجاد جامعه داشته‌ایم. ما واقعاً داریم آخرین تکرار آن را می بینیم. بنابراین من همیشه دوست دارم به گذشته نگاه کنم، به آینده نگاه کنم، زیرا برخی از آزمایش‌هایی که اکنون انجام می‌دهیم قبلاً انجام شده‌اند، و شاید ارزش این را داشته باشد که تکرار بعدی چیست، چالش‌های بعدی برای گسترش آن تاریخ طولانی و گفتگو چیست؟

لورل: بنابراین بله، شما متاورز یا آنگونه که اکنون تصور می شود به عنوان فرصتی برای شیوه ای جدید از کار و زندگی در دنیای مجازی چگونه می بینید، و چه تفاوتی در مورد این تناسخ آن نسبت به سال های گذشته دارد؟

TL: خب، من در واقع بسیار کنجکاوم که ببینم آیا افرادی که اکنون روی آن کار می‌کنند، می‌توانند کاری را که قرار است انجام دهند متفاوت تشخیص دهند یا خیر. زیرا در حال حاضر من چیزهای زیادی را می بینم که قبلاً دیده ایم و درس های واقعاً مهمی در آنجا وجود دارد. کافی نیست، مثلاً در دنیای مجازی یک فروشگاه بسازید و انتظار داشته باشید که مردم فقط به آنجا بیایند و چیزهایی بخرند. مثلاً در Second Life این کار انجام شد. منظورم این است که Second Life یک لحظه واقعا جالب در تاریخ دنیای مجازی است. از جهاتی موج دوم بود، دنیای سه بعدی بود. ما زیرساخت اینترنت داشتیم، افرادی با رایانه های کافی برای حضور در آن فضا داشتیم. و حتی اگر به گذشته نگاه کنید، فضاهای خالی زیادی ساخته شده است. بنابراین، من فکر می‌کنم یک چالش واقعی برای افرادی که اکنون در حال حل این مشکل هستند وجود دارد تا به برخی از مسائل بزرگ بلیط توجه کنند که هنوز باید با آنها دست و پنجه نرم کنند.

برخی از آنها فنی و زیرساختی هستند. مردم خواهان تعامل معنادار در فضاهای آنلاین هستند و این بدان معناست که ما باید به تجسم در فضاهای مجازی توجه کنیم. در واقع چگونه می‌توانیم آن نوع ارتباطات پیچیده، از جمله ارتباطات غیرکلامی، را که به خوبی آفلاین در این فضاهای آنلاین انجام می‌دهیم، انجام دهیم؟ من فکر می‌کنم چیز دیگری که برای افرادی که به آینده نگاه می‌کنند بسیار حیاتی است، درک این نکته است که فناوری محرک خالص نوآوری نیست. نوآوری اجتماعی کاری است که جوامع و کاربران دائماً انجام می دهند. و بنابراین تماشای آنچه جوامع انجام می دهند و زمینه ای که در آن کار می کنند، زندگی می کنند و بازی می کنند، واقعا مهم است. بنابراین، من فکر می‌کنم اینها فقط دو چیز هستند که از نظر تفکر در مورد آینده به ذهن خطور می‌کنند و اگر مردم واقعاً با دور بعدی چالش‌ها مقابله کنند، چه چیزی می‌تواند متفاوت باشد.

لورل: خوب، چشم انداز عالی است. و دنیز، وقتی به آن نوع نوآوری فناوری و نوآوری اجتماعی فکر می کنیم، اکنون چه فرصت هایی امکان پذیر است. آمریکایی ها و به طور کلی مردم زمان زیادی را به صورت آنلاین سپری می کنند، اما شاید این یک تجربه فقط خواندنی باشد، شما لزوماً در پاسخ به آن چیزی نمی نویسید یا چیزی ایجاد نمی کنید.