Peacock 704 میلیون دلار از دست داد و به 22 میلیون مشترک رسید

چند روز پس از اخراج جف شل از NBCUniversal توسط Comcast، این شرکت تماس درآمدی سه ماهه اول خود را برگزار کرد و به خروج مدیرعامل سابق و زیان فزاینده Peacock پرداخت.

برایان رابرتز، رئیس شرکت مادر NBCU، از اخبار شل طفره نرفت و صبح پنجشنبه به سرمایه گذاران گفت که اخراج “بدیهی است لحظه سختی” برای سازمان بود. در نتیجه، مایک کاوانا، رئیس Comcast، در حال حاضر به عنوان رئیس NBCUniversal وارد کار خواهد شد.

با توجه به Peacock، استریمر تعداد مشترکین خود را به نزدیک به 22 میلیون افزایش داد و در طول سه ماهه به 2 میلیون نفر اضافه کرد زیرا Comcast همچنان به سمت مدلی با درآمد دوگانه متمایل می شود.

2 میلیون اضافه شده از 5 میلیونی که تا پایان سال 2022 اضافه کرده بود، کاهش یافته است. و اگرچه این شرکت ضرر 704 میلیون دلاری از استریمر داشته است، اما نسبت به زیان تعدیل شده 978 میلیون دلاری در سه ماهه گذشته بهبود یافته است.

جیسون آرمسترانگ، مدیر مالی، تکرار کرد که Comcast بر این باور است که سال 2023 برای پلتفرم “اوج زیان” خواهد بود، که شاهد افزایش درآمد آن 45 درصد به 685 میلیون دلار بود.

کاوانا رشد مشترکین Peacock را به محتوای قوی و نسخه های اصلی فیلم از جمله چهره پوکر به رهبری ناتاشا لیون نسبت داد.

“ما تازه شروع کرده ایم [with originals]کاوانا گفت: “با نمایش هایی مانند Poker Face که راه اندازی شد و بلافاصله نزدیک به بالای لیست اصلی استریم ایالات متحده Nielsen قرار گرفت، و ما چیزهای بیشتری در راه داریم.”

کاوانا همچنین محبوبیت محتوای خطی NBCUniversal، به ویژه برنامه‌های Dick Wolf، SNL و برنامه‌نویسی Bravo را که همه روز بعد روی Peacock قرار می‌دهند، به عنوان بخشی از رشد مشترکین نسبت داد.

کاوانا با اشاره به جریان درآمد دوگانه تبلیغات و هزینه اشتراک افزود: “ما معتقدیم که استراتژی درستی برای Peacock و استراتژی مناسب برای قدرت ما داریم.”