کربن زدایی صنایع با اتصال و 5G

ششمین گزارش تغییرات آب و هوایی گروه بین المللی سازمان ملل متحد در مورد تغییرات آب و هوا-ارزیابی تجمیع تحقیقات علمی که توسط 300 دانشمند در 66 کشور جهان تهیه شده است-به عنوان بلندترین و واضح ترین زنگ هشدار تا به امروز در مورد بحران گرمایش جهانی عمل کرده است. این پانل بدون شک افزایش دمای زمین – که از زمان انقلاب صنعتی تا کنون 1.1 درجه سانتی گراد افزایش یافته است – را به فعالیت های انسانی نسبت می دهد. بدون کاهش چشمگیر و فوری دی اکسید کربن و دیگر انتشار گازهای گلخانه ای ، دمای هوا قبل از پایان قرن بین 1.5 تا 2 درجه سانتی گراد افزایش می یابد. این ، به گفته هیئت ، همه بشریت را به “ریسک بیشتر عبور از” نقاط اوج “، آستانه هایی فراتر می رساند که حتی اگر دمای هوا بعداً کاهش یابد ، دیگر نمی توان از برخی تأثیرات جلوگیری کرد.”

بنابراین شرکتها و صنایع باید تلاشهای خود را برای کاهش و حذف گازهای گلخانه ای با سرعت و دقت مضاعف کنند – اما برای انجام این کار ، آنها همچنین باید به تحول عمیق عملیاتی و سازمانی متعهد شوند. زیرساخت های تلفن همراه ، به ویژه 5G ، یکی از بسیاری از ابزارهای دیجیتالی و فرآیندهای مجهز به فناوری است که سازمان ها برای تسریع تلاش های کربن زدایی در اختیار دارند.

5G و دیگر فناوری های سلولی می توانند زنجیره های تأمین و شبکه های متصل به یکدیگر را افزایش دهند ، اشتراک گذاری داده ها را بهبود بخشیده ، سیستم ها را بهینه کرده و کارایی عملیات را افزایش دهند. این قابلیتها می تواند به زودی به تسریع نمایی تلاشهای جهانی برای کاهش انتشار کربن کمک کند.

پست های جدید  خطراتی که برندها با قوانین جدید تبلیغات اتحادیه اروپا روبرو هستند

صنایعی مانند انرژی ، تولید و حمل و نقل می توانند با استفاده از 5G بیشترین تأثیر را بر فعالیتهای کربن زدایی داشته باشند ، زیرا آنها یکی از بزرگترین صنایع تولید کننده گازهای گلخانه ای هستند و همگی متصل به اتصال به یکدیگر از طریق شبکه ارتباطات هستند. زیر ساخت.

عملکرد بالاتر و بهبود کارایی 5G-که حداکثر سرعت داده چند گیگابیتی ، تأخیر بسیار کم ، افزایش قابلیت اطمینان و افزایش ظرفیت شبکه را ارائه می دهد-می تواند به مشاغل و ارائه دهندگان زیرساخت های عمومی در تمرکز بر تحول کسب و کار و کاهش انتشارات مضر کمک کند. این امر مستلزم مدیریت دیجیتالی م monitoringثر و نظارت بر عملیات توزیع شده با انعطاف پذیری و بینش تحلیلی است. 5G به کارخانه ها ، شبکه های لجستیک ، شرکت های قدرت و سایر شرکت ها کمک می کند تا از طریق بینش بهتر و پیکربندی شبکه های قوی تر ، کارآمدتر ، آگاهانه تر و عمداً در راستای اهداف پایداری صریح خود عمل کنند.

این گزارش ، “کربن زدایی صنایع با اتصال و 5G” ، استدلال می کند که قابلیت های فعال شده توسط اتصال پهن باند سلولی در درجه اول ، هرچند نه به طور انحصاری ، از طریق زیرساخت شبکه 5G ، یک تلاش منحصر به فرد ، قدرتمند و فوری برای کاهش کربن است. آنها پتانسیل ایجاد شتاب تحول آفرین در کربن زدائی را دارند ، زیرا زنجیره های تأمین ، حمل و نقل و شبکه های انرژی به طور فزاینده ای به هم پیوسته داده ها را برای افزایش کارایی و بهره وری به اشتراک می گذارند ، بنابراین سیستم ها را برای کاهش انتشار کربن بهینه می کنند.

پست های جدید  برگزیدگان نابغه برند 2023 Adweek اینجا هستند!

گزارش کامل را بارگیری کنید.