ستاره شناسان آمریکایی یک تلسکوپ غول پیکر برای شکار سیارات جدید مشابه زمین می خواهند

با استفاده از طیف‌سنجی، که چگونگی برهمکنش ماده و نور را بررسی می‌کند، اخترشناسان اکنون شروع به مطالعه اتمسفر جهان‌های بزرگ و داغ برای شواهدی از نشانه‌های زیستی یا نشانه‌های حیات در سیارات دیگر خواهند کرد.

دومین اولویت جدید اعلام شده در این گزارش: جستجو برای درک آنچه در اولین لحظات جهان ما رخ داده است با کاوش در ماهیت سیاهچاله ها، کوتوله های سفید و انفجارهای ستاره ای. از طریق پروژه هایی مانند پرتاب آنتن فضایی تداخل سنج لیزری، یک کاوشگر فضایی پیشنهادی که امواج گرانشی را شناسایی و اندازه گیری می کند، تحقیقات در این زمینه می تواند به دانشمندان در کشف فیزیک جدید و درک ما از اندازه گیری های نجومی کمک کند.

اولویت سوم تلاش خواهد کرد تا به منشأ و تکامل کهکشان ها بپردازد و نحوه درهم تنیده شدن این سیستم های نجومی را مشخص کند. به طور خاص، محققان می‌خواهند از طیف‌سنجی برای مطالعه ساختارهای متنوعی که محیط‌های اطراف کهکشان‌ها را تشکیل می‌دهند، استفاده کنند.

روشی جدید برای برنامه ریزی ماموریت ها

گزارش این کمیته همچنین می گوید که ناسا باید برنامه جدیدی برای تغییر روش برنامه ریزی و توسعه پروژه ها ایجاد کند.

گونزالس می‌گوید: «به جای توصیه و تأیید مأموریت‌هایی که سال‌ها طول می‌کشد، آنچه ما به ناسا توصیه می‌کنیم این است که خطی ایجاد کند که آن را مأموریت رصدخانه‌های بزرگ و برنامه بلوغ فناوری می‌نامیم که فناوری را برای مأموریت‌ها قبل از انجام آنها طراحی و توسعه می‌دهد. تایید شده.”

این برنامه فناوری‌ها را سال‌ها قبل از زمانی که برای هر مأموریت فضایی در نظر گرفته می‌شوند توسعه می‌دهد و بررسی‌ها و بررسی‌های اولیه را در طول مسیر ارائه می‌دهد. معمولاً این فرآیند زمانی شروع می‌شود که یک مأموریت توصیه می‌شود، اما هدف این برنامه نصف کردن زمان بین توصیه و راه‌اندازی است.

این گزارش نشان می‌دهد که با توجه به زمان و هزینه‌ای که برای توسعه یک مفهوم ماموریت نیاز است، یک رویکرد جدید می‌تواند به افزایش تعداد پروژه‌های مقیاس بزرگ که ناسا می‌تواند در یک زمان روی آنها کار کند کمک کند. گونزالس می گوید که آیا آنها در نهایت پرواز می کنند یا نه، مسئله ای نیست. این در مورد داشتن منابع و پشتیبانی مناسب در اسرع وقت است.

اولین ماموریتی که وارد برنامه جدید می شود، یک تلسکوپ فضایی خواهد بود که از تصویربرداری با کنتراست بالا برای ارائه داده های جدید در سیارات فراخورشیدی، مطابق با اولویت های اصلی Astro2020 استفاده می کند. این تلسکوپ که به طور قابل توجهی بزرگتر از تلسکوپ فضایی هابل است، می تواند سیاراتی را که کم نورتر از ستاره خود هستند، حداقل 10 میلیارد رصد کند. این به شدت دیدگاه ستاره شناسان را به جهان شناخته شده تغییر خواهد داد.

امروزه، هزینه تخمینی این پروژه حدود 11 میلیارد دلار است و در صورت تایید ناسا، پرتاب احتمالی آن تا اوایل دهه 2040 در نظر گرفته نشده است.

روی زمین

برای رصدخانه های زمینی، توصیه اصلی کمیته ادامه سرمایه گذاری در برنامه تلسکوپ بسیار بزرگ ایالات متحده است که در حال حاضر از سه عنصر تشکیل شده است: تلسکوپ غول پیکر ماژلان در شیلی، تلسکوپ سی متری در هاوایی و بنیاد ملی علوم. آزمایشگاه ملی تحقیقات نجوم نوری مادون قرمز، مستقر در آریزونا.

Astro2020 همچنین توصیه می کند که آرایه بسیار بزرگ کارل جانسکی و آرایه خط پایه بسیار طولانی با آرایه بسیار بزرگ نسل بعدی، یک رصدخانه رادیویی بسیار حساس تر، جایگزین شود تا تا پایان دهه ساخته شود.

این گزارش می گوید موفقیت هر یک از این پروژه ها در صورتی ضروری است که ایالات متحده امیدوار باشد جایگاه خود را به عنوان یک رهبر در نجوم زمینی حفظ کند.

گونزالس می گوید امیدوار است که گزارش امسال منجر به اکتشافات جدیدی شود که فراتر از جامعه علمی است. او می گوید: «این جامعه فقط ستاره شناسان نیستند. “این ستاره شناسان و مردم هستند که از نجوم بهره می برند.”